Przypominamy o kilku prostych zabiegach, które pozwolą cieszyć się ciepłem przez całą zimę bez nieprzyjemnych niespodzianek.
![]() |
- Czyszczenie grzejników - między żeberkami gromadzi się kurz, który zaczyna nieprzyjemnie pachnieć i unosić się w powietrzu jak tylko uruchomimy ogrzewanie.
- Odpowietrzanie grzejników - Zapowietrzony kaloryfer jest niewydajny; słabo grzeje, jest ciepły na dole a górą zimny i w dodatku wydaje dziwne dźwięki (przeważnie słychać przelewającą się wodę). Grzejniki z automatycznym odpowietrznikiem zazwyczaj odpowietrzają się same. W przypadku manualnych odpowietrzników należy poluzować zaworek w górnej części grzejnika (słychać będzie charakterystyczny wylot powietrza) i zakręcić gdy pojawi się woda. Można również skorzystać z pomocy instalatora.
- Sprawdzenie instalacji grzewczej - Przede wszystkim należy skontrolować ciśnienie w obwodzie ogrzewania; powinno mieścić się w zakresie od 1 do 2 barów. Jeśli przez okres lata ciśnienie w znacząco nie spadło należy dopełnić wodą obwód ogrzewania. W przeciwnym razie zwiastuje to nieszczelność a wtedy należy skorzystać z pomocy instalatora.
- Kontrola urządzeń grzewczych - Należy upewnić się czy komin w budynku jest drożny i wyczyszczony. Kontroli należy poddać również kocioł, którym ogrzewamy pomieszczenia. Zaleca się przekazać te czynności kontrolne wykwalifikowanemu fachowcowi.
Zapraszamy do naszych oddziałów. Polecimy najlepszych fachowców!